DOLAR 26,5363 2.95%
EURO 28,6156 2.75%
ALTIN 1.633,603,11
BITCOIN 6910032,45%
İstanbul
28°

AÇIK

04:43

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyanet’in Korkusu nedir?

Diyanet’in Korkusu nedir?

Diyanet'in Korkusu nedir?

ABONE OL
7 Eylül 2023 17:53
Diyanet’in Korkusu nedir?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı‘nın Herhangi bir Kurumun Başında ki Kişiye Soru Sorması SUÇ’mudur?

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi Metin KÜLÜNK‘ün Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş‘a Sorduğu Sorulardan dolayı Kişi ( Ali Erbaş ) Değil, Diyanet İşleri Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Metin Külünk hakkında Hukuki Süreci Başlatmış!Soruların Sorulduğu Kişi yani Muhatap Ali Erbaş , Şikayetçi olan ise Kurum!


SağcıHaber olarak , Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş‘ın Sn Metin Külünk‘ün Sorularına Cevap vermesi ve Gündemde Dolaşan söylentilere kulak asıp usulünce Vatandaşları aydınlatması Gerektiği düşüncesindeyiz!

Şimdi!
Sn Metin Külünk‘ün Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş‘a Sorduğu Soruları Tekrar okuyalım;

1) Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak çalıştığı dönemde, sorumluluğuna verilen bir kısım iş ve işlemleri, kamu menfaatini ön planda tutarak, usulüne ve mevzuata uygun şekilde sonuçlandırmadığı, Başkanlığın bütün birimlerini yönetmeye çalıştığı, en önemlisi de Özel Kalem Müdürü Hasan GÜÇLÜ üzerinden Başkan olarak şahsınızı yönlendirmeye kalkıştığı, gerek bütçe imkanlarıyla ve gerekse hac ve umre hesabından yapılan bazı mal ve hizmet alımlarında, istihbarat birimlerince PKK’ya destek verdiği tespiti yapılan şirketlere fahiş ödemeler yaparak haksız kazanç sağlamalarına imkan verdiği, Cumhurbaşkanı tarafından görevden alınan kişinin, yürüttüğü hizmet ve faaliyetler gereğince, birçok mal ve hizmet alımı gerçekleştiren Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı’nı (MÜSDAV’ı) Yönetim Kurulu Başkan Vekili sıfatıyla, fiilen yönetmesine hangi gerekçelerle imkan verdiniz?AÇIKLAYINIZ!

2) Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı ve Dini Yayınlar Genel Müdürü olarak çalıştığı dönemde yapılan bir kısım mal ve hizmet alımlarında açık usulsüzlük ve yolsuzluklar yaptığı iddia edilen bir kişinin, milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak istifa etmesinden sonra, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyetine seçilmesini ve İşletmelerden Sorumlu Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görevlendirilmesini hangi gerekçelerle sağladınız? AÇIKLAYINIZ!

3) Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak çalıştığı dönemde Başkan Vekili olarak görevlendirildiği zamanlarda FETÖ ile ilgili yazı ve onayları imzalamaktan imtina eden, hakkında FETÖ iddiası bulunan bir kısım personele kol-kanat gererek, bu personelin hamisi gibi davranan, en önemlisi de Başkanlıkta FETÖ ve yolsuzluklarla mücadele eden üst düzey personelin tasfiyesinde büyük çaba sarf eden birisinin hala DİB Başkan Yardımcısı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli heyeti olarak çalışmasını sağlamanızın gerekçeleri nelerdir? AÇIKLAYINIZ!

Okuduğunuz Üzere Gerekçesiz veya İspatsız Hiç bir Kelime kullanılmadığı Aşikardır , Bu durumda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Neden Kurum Adı ile Şikayette Bulunup Kendisine yöneltilen soruları CEVAPSIZ Bıraktı!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.